Kostümlü Kart Oynamak

Kerem Kayın -Eren Berk Kaya -Doğukan Erdem Saçkan Blog: Kostümlü Kart Oynamak / Comd 537 Multimedia Journalism Bahar 2023/24 Fotoğraf Dizisi Projesi
 
Bugün Misthios’da 3 ayda bir gerçekleşen Magic The Gathering adlı kart oyununun “pre release” turnuvasına geldik. Bu turnuva kart oyununda yayınlanan yeni çıkmış kartları keşfetmek ve dünyadaki herkesle aynı anda oynamak için adeta bir kutlama. Bu yeni kart setinin ana teması kovboylar olduğu için dükkan sahibi kovboy kostümleri ile gelenlere ekstra ödül vereceğini açıkladı ve tabii ki biz de kostümlerle etkinliğe katıldık. Gelin önce kafeyi keşfedelim sonra da etkinliğimize bakalım.
Picture
 
Misthios ,kafenin ismi, Yunanca’da paralı asker anlamına gelir, ve mekanın bir duvarını yunan askeri heykelleri kaplıyor.
Picture
 
Bir diğer tarafı ise dağ yamacı gibi, oyun oynarken kendinizi büyülü bir diyarda hissetmenizi sağlıyor.
Picture
 
Buradaki semboller Magic oyunundaki mana sembollerini temsil ediyor, hem oyuna gönderme hem de bir kilisenin camı hissiyatını veriyor. 
Picture
 
Burada yine magic oyununa gönderme görüyoruz. Bu heykel kart oyunundaki ana kötülerden sadece bir tanesi.
Picture
 
Bir diğer ana kötümüz ejderhayı diğer duvarda görüyoruz. Takım olarak en sevdiğimiz karakterlerden bir tanesi.
Picture
 
Kartlarımızı ve oyunu oynamak için lazım olan bazı eşyalarımızı almak için zindana iniyoruz.
Picture
 
Eşyalarımızı almaya geldiğimizde dolapların yanında bizi sonsuzluk aynası karşılıyor, bakması gerçekten çok keyifli.
Picture
 
Toplam 50 kişinin katıldığı bu etkinlikte önceden belirlenmiş yerlerimize oturduktan sonra hakemin etkinliği başlatmasını bekliyoruz. 
Picture
 
Bu turnuvada herkes altı tane paket açıp içindeki kartlarla deste yapıyor ve birbirimize karşı oynuyoruz. Kazanana ciddi dolar değerine sahip ödüller veriliyor.